Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pokaz oszczędnego i ekologicznego palenia w piecu c.o.

Czyste ogrzewanie.jpeg herb.jpeg

Palenie.jpeg

(fot. czysteogrzewanie.pl)

Zwykły węgiel i drewno można spalać w każdym piecu i kotle bez dymu i smrodu, dostając więcej ciepła "gratis".

Prawidłowo spalanego węgla czy drewna nie widać ani nie czuć! Dym i smród wynika ze złej techniki palenia. Przez lata nikt nam nie powiedział, jak poprawnie palić. Za to zewsząd słyszymy: kup nowoczesny piec (za jedyne 10 tysięcy). Jeśli chwilowo nie masz luźnych 10. tysięcy, zobacz jak poprawnie palić – to nic nie kosztuje a natychmiast daje oszczędności.

Urząd Gminy Jemielnica zaprasza na pokaz specjalistycznej firmy dotyczący ekonomicznego palenia w piecu oraz instruktażu ekonomicznego i ekologicznego sposobu spalania węgla. Pokaz odbędzie się w dniu 21 stycznia (poniedziałek) w Publicznej Szkole Podstawowej w Jemielnicy o godz. 17.00 oraz w dniu 22 stycznia (wtorek) w Publicznej Szkole Podstawowej w Piotrówce o godz. 17.00.

O potrzebie walki o czyste powietrze w całym powiecie strzeleckim nikogo specjalnie chyba przekonywać nie musimy. Zanieczyszczenie powietrza jakim jest m.in. smog, powstaje wskutek przedostawania się do atmosfery szkodliwych związków chemicznych, takich jak tlenki siarki i tlenek azotu oraz substancje stałe, czyli pyły zawieszone a także kancerogenne wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA). Te ostatnie to organiczne związki chemiczne, których główne źródła stanowią węgiel oraz ropa naftowa i jej pochodne (asfalt, koks, benzyna).

Gmina Jemielnica bardzo poważnie traktuje problem ograniczenia niskiej emisji informując społeczeństwo o możliwości otrzymania dofinansowania w ramach Programu Czyste Powietrze realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu gdzie jest możliwość uzyskania dotacji
i pożyczek m.in. na wymianę palenisk spełniających normy ekologiczne.

Aby skutecznie walczyć ze złą jakością powietrza w naszej gminie nawiązaliśmy współpracę z portalem CzysteOgrzewanie.pl. reprezentowanym przez Wojciecha Tretera. Prowadzi on pokazy czystego spalania węgla i drewna w istniejących już kotłowniach.
O technikach czystego spalania będziecie państwo mogli się dowiedzieć już 21 i 22 stycznia 2019.


Podczas pokazu dowiedzieć się będzie można m.in.:

Zalety rozpalania od góry to:

Wersja XML